5 עדכוני מציאות מדומה ואוקולוס קווסט

אספנו לכם כמה עדכונים מעניינים על אוקולוס קווסט

כולנו יודעים שמציאות מדומה זה תחום עם המון חידושים המצאות עדכונים ותנודות, לכן אנחנו מידי פעם, ברגע שיש לנו כמה דקות, נאגד לכם כלמיני עדכונים ונזרוק אותם כאן באתר שתוכלו לדעתמה מי מו בלי לשוטט יותר מידי ברחבי המרשתת.

פרסומות באוקולוס קווסט, או בעברית - לאאאאאאא

פייסבוק התחילה בניסוי שמטרתו להעלות אפיקי הכנסה למפתחי אפליקציות באמצעות הטמעת פרסומות בצורה לא חודרנית ברחבי המשחק והכותר הראשון שיזכה להשתתף בניסוי הוא Blaston מבית Resolution Games.
מסקרן אותנו מה אתם חושבים על המהלך? האם פרסומות במשחק ישפיעו על החלטתכם לרכוש אותו?

אז פייסבוק קנו את פופלויישן וואן (Population:one) המשחק הכי ממכר של אוקולוס קווסט

לפני שבוע פייסבוק רכשו סטודיו נוסף ואיתו את אחד המשחקים היותר פופולריים בקווסט ובVR בכלל – Population:One ובכך הצטרפו ל Sanzaru, Ready at Dawn, Beat Games ו Downpour Interactive.

לאט לאט פייסבוק מאגדת תחתיה ארסנל כותרים עם דגש חזק של סושיאל ומשחק אונליין שככל הנראה תשמור עליו קרוב קרוב ללב כדי שחלילה המתחרה (סוני) לא תגיע אליהם לפני (כפי שקרה עם insomniac).

בין אם זה יטיב לנו המשתמשים או לא, נגלה בהמשך. מה שבטוח Console Wars Is Coming!

גרסא חדשה לאפליקציה שמאפשרת לשחק באוקולוס קווסט בלי חוטים, ממש כמו פינוקיו

בקצרה, ולמי שאינו מכיר. אחת התופעות היותר מציקות במשחקי VR אלה הFrame Drops שהמשתמש חווה. בדומה למשחקי מחשב רגילים לפעמים יש נפילות של פריימים. בעוד שכשמשחקים על מסך רגיל, קשה לשים לב לאותם הפריימים שהולכים לאיבוד, בVR הדבר מורגש ומשפיע מאוד על החוויה ותופעה זו זכתה לשם Micro Stutters.

בדומה לASW של פייסבוק, הSSW בVD עובד על פי אותו עקרון:
– זיהוי ירידה בפריימים
– חלוקת הקצב פריימים ל2
– הוספת פריים מדומה לצד כל פריים והגעה לאותו קצב פריימים מקורי.
או במילים פשוטות, לשחק על 120fps כאשר בפועל משחקים ב60fps בלבד.

לאחר כשבוע של שימוש, קשה לנו לראות את היתרון של SSW לעומת ASW ותמיד עדיף לנסות להגיע לקצב פריימים קבוע על חשבון נראות המשחק לצורך החוויה הטובה ביותר.

אך במשחקים כבדים כגון MOH, Stromland, Asgard וכאלה שאינם מותאמים בכלל לVR כמו NMS. הפיצ’ר בהחלט הופך את החוויה ליותר נעימה לעין.

ספציפית לגבי NMS, “שחיק” זאת הגדרה דיי רחבה והמשחק עדיין רחוק שנות אור (pun intended) מאיך שהוא נראה על מסך מחשב גם לאחר התוספת האחרונה של DLSS.

האם כבר יצא לכם לנסות? מה דעתכם על הפיצ’ר החדש והאם אתם מעדיפים לשחק איתו או בלעדיו?

ה AppLab מקומם של משחקי אינדי שווים לאוקולוס קווסט

ה App Lab קיים רק מספר חודשים, אך בתקופה הזו כבר הספיק להתפוצץ בכותרים משלל הסוגים. השאלה שנותרה רק היא איך אפשר לעשות סדר ולמצוא אפליקציות שבאמת מעניינות אתכם.

האתר VRSORT (vrsort.com) בא לעשות בדיוק את זה.
בתצוגה שמזכירה את Steam, ועם מגוון אפשרויות סינון תוכלו להגיע בקלות לכל אותן פנינות או לכותרים הכי פופולריים מתוך ה300+ אפליקציות ברשימה.

הורדתם שירים לביט סייבר, עודכנה גרסא ועכשיו אתם לא יכולים לשחק? ככה מסדרים

אחד הקשיים הגדולים ביותר של קהילת המודינג, זה לעמוד בקצב העדכונים של Beat Saber לקווסט. בממוצע של גרסה בחודש, רואים כי הקהילה אינה לא מספיקה להדביק את הפער.
אז בעוד שהמפתחים עושים חישוב מסלול מחדש ניתן לשנמך גרסה באופן ידני באמצעות התקנת גרסה ישנה יותר של ביט סייבר ועליו את BMBF.