איך משפרים איכות ב Air Link באוקולוס קווסט

VS

2020 התחילה לרמוז על סופה של תקופת המשחקי PCVR - האוקולוס קווסט והניידות שלו..

למרות ש 2020 התחילה לרמוז על סופה של תקופת המשחקי PCVR האיכותיים עם התרכזות הולכת וגוברת של מפתחים בפלטפורמה הניידת מבית פייסבוק, ניכר כי ההשקה של Air Link של אוקולוס קווסט תביא לחישוב מסלול מחדש של לא מעט חברות.

מבין שלל הסרטוני השוואה שניתן למצוא כיום ברשת בין Air Link ל Virtual Desktop ניכר כי ישנו הבדל מהותי באיכות התמונה בין ה 2 עם יתרון מהותי ל Virtual Desktop מבחינת איכות תמונה ורזולוציה.

אז למה בעצם רואים יותר טוב ב Virtual desktop לעומת ה Air LInk באוקולוס קווסט?

בקצרה, הרזולוציית רנדור של ה2 אינה זהה.
בעוד שב VD ניתן להגדיר על רזולוציה Low-Medium-High, בתוכנה של האוקולוס קווסט ה Air Link ברירת המחדל הינה 1.0 כאשר הרוב המוחלט של המשתמשים אינו נוגע בהגדרה זו בעקבות טקסט אדום ובולט שאומר כי “שינוי הגדרה זו תשפיע על הביצועים”.

בעוד שזה בהחלט המצב לכרטיסי מסך ישנים יותר, VD לכל הפחות טורח לציין ליד כל הגדרה איזה כרטיס מסך מומלץ בזמן שפייסבוק כנראה מצפים שהמשתמש לא יגע\יכיר את ההגדרה הזו כלל.

נגיע לעניין, איך תשפרו את איכות התמונה ב Airlink באוקולוס קווסט

כפי שאמרנו, בברירת מחדל הרזולוציה בתוכנה מוגדרת על 1.0 שזה בערך איכות Low בVD,
כאשר המקס’ הוא 1.5 עם רזולוציה של 5408×2736 (לשני העיניים) ומביא איכות זהה ל High ב VD ויחס רנדור 1:1 לפיקסלים במשקפת.

את ההגדרה ניתן לשנות בקלות באמצעות סליידר תחת Graphics Preferences בתפריט ההגדרות  הקווסט תחת Devices.

!!!חשוב לציין כי ההגדרה הזו *אינה* זהה ל Pixel Per Display Pixel Overide שניתן להגדיר בOculus Debug Tool!!!

הרצת משחקים באיכות הזו דורשת כרטיס מסך מהדורות האחרונים ולכל הפחות 2080 ל72hz\90hz ו2080TI ומעלה ל120hz (לא לשכוח להפעיל את האופציה בהגדרות המכשיר תחת Experimental Features!).

כמו כן מומלץ לבטל כל סוג של Antialiasing בתוך המשחק בכדי להוריד עומס מהכרטיס מסך (וגם כי ברזולוציות האלה אין באמת צורך לשום אפקט Antialiasing).

אז בדקנו את ה air link על הקווסט שלנו וחייבים לציין

שמבדיקה שלנו ניכר כי ניתן להגיע לאיכות תמונה טובה בלי לפגוע יותר מידי בביצועים עם כרטיסי מסך חזקים ועדיין לשמור על קצב פריימים קבוע של 90fps במשחקים כמו:
Project Cars 2, Phasmophobia, The Forest, Half Life: Alyx, Saints & Sinners ועוד.

במרבית המשחקים ההגדרות הן על המקס’ עם Antialiasing כבוי, למעט The Forest שדרש להוריד את הרזולוציה לאזור ה2K פר עין (מתוך חלון ההגדרות של SteamVR) ככל הנראה בגלל חוסר אופטימיזציה של הכותר עצמו עם כרטיסים חדשים יותר.

הבדיקות נעשו עם כרטיסי מסך 2080S\3070\3080 עם מעבדים 5600X ו10900KF.

לסיכום:

 

למי שיש כרטיס מסך מהדורות האחרונים, השינוי בהגדרה יותר ממומלץ ומשפר משמעותית את החווייה ואיכות התמונה בשימוש עם Air Link\Link ולמי שיש כרטיס מסך מהדור האחרון יותר ממומלץ להגדיר רזולוציה מקסימלית ו120hz ולהינות מחוויה אחרת בVR.